Ndërlidhjet

Bler viziton Kosovën


Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Toni Bler, viziton nesër Republikën e Kosovës, me ftesë të kryeministrit Hashim Thaçi, njofton Qeveria e Kosovës.
Zëdhënësi Memli Krasniqi tha se kanë përfunduar të gjitha përgatitjet “për pritjen e mikut të madh të Kosovës”.

Gjatë qëndrimit dyditor në Prishtinë, Bler do të takohet me zyrtarët e lartë të vendit, si dhe do t’iu drejtohet deputetëve të Parlamentit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG