Ndërlidhjet

Dy pjesëtarë të Al-Kaidës dënohen me vdekje


Gjykata në Jemen ka dënuar me vdekje dy anëtarë të organizatës terroriste Al-Kaida. Ata u gjetën fajtorë për një numër sulmesh në vitin 2009, në të cilat humbën jetën disa zyrtarë policorë dhe oficerë ushtarakë.

Mubarek el-Shabavni dhe Mansur Salem u arrestuan në muajin dhjetor të vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG