Ndërlidhjet

Mbi 50 të vrarë në Pakistan


Mbi 50 veta kanë humbur jetën dhe afro 100 të tjerë janë plagosur kur një sulmues vetëvrasës hodhi veten në erë në një rajon fisnor të Pakistanit.

Sulmuesi shpërtheu eksplozivët e tij para zyrës së administratorit të lartë të fshatit Yaka Ghund në rajonin Mohmand.

Militantët talibanë dhe ata të Al-Kaidës besohet të fshihen në këtë rajon.

XS
SM
MD
LG