Ndërlidhjet

Nderime për viktimat e Srebrenicës


Mijëra qytetarë kanë mbushur rrugët e Sarajevës për të nderuar viktimat e Srebrenicës. Ata kanë gjuajtur trëndafilë të kuq dhe të bardhë në drejtim të kamionëve që bartnin 775 arkivole me mbetje mortore.

Ato do të rivarrosen të dielën në qendrën përkujtimore Potoçari.

Më 11 korrik, Srebrenica shënon 15-vjetorin e masakrës më të madhe në Evropë që nga përfundimi i Luftës së Dytë Botërore.
XS
SM
MD
LG