Ndërlidhjet

Gjermania dhe Uruguaji ndeshen për vendin e tretë


Gjermania dhe Uruguaji takohen sonte në orën 20 e 30 në staduiumin Port Elizabeth të Afrikës së Jugut. Fitorja i siguron kombëtares përkatëse vendin e tretë në Botërorin 2010.

Në ndeshjen finale të 11 korrikut luajnë Spanja dhe Holanda.
XS
SM
MD
LG