Ndërlidhjet

Tërmet në Shqipëri


Lëkundje të fuqishme sizmike janë ndjerë në Tiranë, Durrës dhe Elbasan, rreth 15 minuta pas mesnatës.

Nga të dhënat e para, epiqendra e tërmetit u regjistrua në trekëndëshin Tiranë-Krrabë-Cërrik dhe magnituda e tij ishte 4.9 e shkallës rihter.

Bëhet e ditur se nuk ka të lënduar apo dëme materiale.
XS
SM
MD
LG