Ndërlidhjet

NATO-ja pranon fajin për vrasjen e 6 civilëve


NATO-ja ka pranuar se ka vrarë aksidentalisht gjashtë civilë afganë dhe se ka plagosur disa të tjerë në pjesën lindore të Afganistanit. Incidenti ndodhi të enjten, në rajonin Paktia.

Aleanca tha se kishte dështuar të qëllojë në objektivë gjatë sulmit ajror.

Një ditë më parë, NATO-ja njoftoi se nga sulmi i forcave të saj në provincën Grozni, janë vrarë gabimisht pesë ushtarë afganë dhe janë plagosur dy të tjerë.
XS
SM
MD
LG