Ndërlidhjet

Pesë miliardë shfrytëzues të celularëve


Ka arritur në 5 miliardë numri i përdoruesve të telefonave celularë, njoftoi kompania suedeze e telefonisë, Ericsson. Sipas saj, çdo ditë regjistrohen rreth 2 milionë abonentë të rinj në mbarë botën.

Ekspertët e kompanisë në fjalë llogarisin që deri në vitin 2020, bota do të ketë 50 miliardë shfrytëzues të telefonave celularë dhe të pajisjeve të tjera që lidhen me rrjetet mobile.
XS
SM
MD
LG