Ndërlidhjet

Vala e nxehtë bllokon Iranin


Shumica e aktiviteteve qeveritare në kryeqytetin iranian dhe krahinat përreth do të pezullohen për të paktën 48 orë, për shkak të temperaturave ekstremisht të larta.

Agjencia e lajmeve Irna njofton se të gjitha organizatat qeveritare, me përjashtim të bankave dhe qendrave mjekësore, do të qëndrojnë të mbyllura të dielën dhe të hënën.

Do të mbyllen edhe shkollat dhe universitetet, pasi temperaturat kanë arritur deri në 50 gradë celsius.
XS
SM
MD
LG