Ndërlidhjet

Klose do t'i mungojë skuadrës gjermane


Miroslav Klose, të cilit i nevojitet vetëm edhe një gol për të arritur rekordin e Ronaldos që ka shënuar 15 gola në kampionatet botërore, do t'i mungojë skuadrës gjermane në ndeshjen për vendin e tretë përballë Uruguajit.

Përveç Kloses, probleme shëndetësore ka edhe mbrojtësi Philip Lahm, sulmuesi Lukas Podolski dhe mesfushori Mario Gomez, të cilët po ashtu do të mungojnë në takimin e së shtunës.
XS
SM
MD
LG