Ndërlidhjet

Vazhdon dhuna në Dagestan


Një gjykatës është qëlluar për vdekje dhe dy policë janë plagosur në incidente të ndara në Dagestan. Autoritetet bënë të ditur se trupi i Magomed Khasbulatovit u gjet në makinën e tij.

Militantët islamistë në Kaukazin Verior po luftojnë forcat ruse me vite, me qëllim të themelimit të një shteti të pavarur islamik.
XS
SM
MD
LG