Ndërlidhjet

Afganistan: 11 të vrarë nga sulmet e militantëve


Së paku 11 policë afganë dhe një zyrtar rajonal janë vrarë në tre incidente të ndara në veri të vendit. Sulmet besohet se kanë autorë militantët e rrjetit terrorist Al Kaida, që veprojnë në provincën e Kunduzit.

Veriu i Afganistanit nuk ka qenë qendër e ashpër e luftimeve mes forcave ndërkombëtare dhe militantëve, por së fundi në këtë pjesë është vënë re një rritje e aktivitetit të talibanëve vendorë.
XS
SM
MD
LG