Ndërlidhjet

Zuma: Kampionati, thellësisht afrikan


Presidenti i Afrikës së Jugut, Jakob Zuma, Botërorin 2010 e ka quajtur "kampionat historik, të gjallë dhe thellësisht afrikan”.

Ai i bëri këto komente në prag të takimit final, në të cilin ndeshen Spanja dhe Holanda.

FIFA tha se mbi 700 milionë shikues në mbarë botën pritet ta përcjellin atë përmes transmetimit televiziv.

Ceremonia mbyllëse do të zhvillohet me këngëtaren kolumbiane Shakira.
XS
SM
MD
LG