Ndërlidhjet

Afrika e Jugut 2010: Spanja kampione bote



Spanja ka fituar titullin e kampiones së botës në futboll pas fitores 1-0 kundër Holandës në ndeshjen finale. Goli u shënua ne fundin e shtesës së dytë, pasi loja e rregullt dhe 15 minutat e shtesës së parë përfunduan pa gola.

Kjo ishte finalja e pare për Spanjën, por e treta për holandezët. Spanjollët tashmë janë kampionë të Evropës dhe botës.

XS
SM
MD
LG