Ndërlidhjet

Një paraqitje e rrallë e Kastros në TVIsh udhëheqësi i Kubës, Fidel Kastro, do të paraqitet sot në radio dhe televizion për të diskutuar teorinë e tij se bota është në prag të luftës bërthamore.

Kastro është larguar nga posti i kryetarit të Kubës, katër vite më parë, për shkak të problemeve shëndetësore.

Fidel Kastro, 83 vjeçar, e ka drejtuar Kubën për 49 vite. Aktualisht postin e tij e mban i vëllai, Raul Kastro.
XS
SM
MD
LG