Ndërlidhjet

11 ish të burgosur kubanezë udhëtojnë drejt SpanjësMinistria e Jashtme e Spanjës njofton se të martën arrin në adrid grupi i parë i të burgosurve politikë nga Kuba. Ata do të udhëtojnë drejt Spanjës së bashku me familjet.

Kuba, javën e kaluar, ra dakord të lirojë 52 të burgosur politikë pas bisedimeve me Vatikanin dhe Soanjën.

Mediat spanjolle njoftojnë se 11 ish të burgosur do të jenë në grupin e parë të të liruarve.
XS
SM
MD
LG