Ndërlidhjet

OKB: Fedotov në krye të agjencisë kundër drogësJuri Fedotov, ambasadori aktual rus në Britaninë e Madhe, është emëruar në krye të Agjencisë së OKB-së në luftën kundër kreimit dhe drogës.
Lajmi u bë i ditur nga zyra e Sekretarit të Përgjithshëm Ban Ki Mun.


Fedotov do të zëvendësojë në këtë post italianin Antonio Maria Kosta.

XS
SM
MD
LG