Ndërlidhjet

Rusi: Një i arrestuar për sulmet në metroAutoritetet ruse kanë deklaruar se kanë arrestuar një person si bashkëpunëtor me autoret e sulmeve vetvrasëse në metronë e Moskës. Nga sulmet e muajit prill humbën jetën rreth 40 persona.

Personi i arrestuar i ka ofruar transport dhe strehim atentatoreve vetvrasëse.
XS
SM
MD
LG