Ndërlidhjet

Çeki: Krijohet koalicioni qeverisësTre parti politike të qendrës së djathtë në Çeki kanë krijuar koalicionin që nesër do të apraqesë dhe qeverinë e re.

Koalicioni që drejtohet nga kryeminsitri Petër Neças e ka zhvilluar fushatën bazuar në një platformë fiskale konservatore. Presidenti Vasllav kalus do të emërojë 14 ministrat e kabinetit të Neçasit, të cilët më pas do të miratohen nga parlamenti.
XS
SM
MD
LG