Ndërlidhjet

BE: Masa të reja për defiçitet buxhetoreVendet e Bashkimit Evropian kanë rënë dakord për masa të rrepta ndëshkuese për vendet që kanë defiçit të thellë buxhetor. Në mesin e masave të parapara është dhe përgjysmimi i mbështetjes financiare për sektorë të ndryshëm të ekonomisë.

Masat u bënë sot publike nga presidenti i BE-së, Herman Von Rompei.
XS
SM
MD
LG