Ndërlidhjet

BP vendos kapakun e ri


Gjiganti energjetik British Petrolium ka vendosur një kapak të ri në gypin e dëmtuar të naftës në Gjirin e Meksikës. BP nuk ka dhënë informacione të menjëhreshme nëse hapi i ri ka ndaluar rrjedhjen e naftës.

Kanë kaluar afro tre muaj nga incidenti që shkaktoi rrjedhjen, të cilën zyrtarët amerikanë, përfshirë dhe vetë presidentin Obama, e kanë konsideruar si katastrofën më të madhe mjedisore në historinë e Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG