Ndërlidhjet

Londra i heq shtetësinë spiunes ruse


Qeveria e Britanisë tha se i ka hequr shtetësinë britanike Ana Chapmanit. Kjo e fundit është njëra nga 10 personat e arrestuar në SHBA si agjentë të Rusisë.

Chapman më parë ka jetuar në Britani dhe ka poseduar pasaportën e këtij shteti.

Të premten e kaluar, SHBA-të i dorëzuan Rusisë 10 agjentët rusë, në shkëmbim të katër rusëve që mbaheshin në Rusi për spiunazh në favor të vendeve perëndimore.
XS
SM
MD
LG