Ndërlidhjet

Kamerun: Vrasja e ushtarëve nuk ndryshon politikën tonëKryeministri britanik, Dejvid Kamerun ka deklaruar se duhen hetime të menjëhershme lidhur me vrasjen e tre ushtarëve britanikë. Këta të fundit u vranë nga një ushtar afgan, derisa ishin duke patrulluar në provincën e Helmandit.

Kamerun theksoi se nuk duhet lejuar që incidente të tilla tragjike të ndryshojnë qasjen dhe angazhimin në Afganistan.
XS
SM
MD
LG