Ndërlidhjet

Vriten tre ushtarë të NATO-s dhe pesë civilë afganëNATO-ja raporton se tre ushtarë të forcës shumëkombëshe dhe pesë civilë afganë janë vrarë nga një sulm kundër rajonit të policisë. Sulmi ndodhi në qytetin jugor të Kandaharit.

Militantët kanë shtuar sulmet në Afganistan në kohën kur janë rritur dhe përpjekjet e forcave ndërkombëtare për të eleminuar kryengritësit.
XS
SM
MD
LG