Ndërlidhjet

Jemen: Al Kaida sulmon zyrat e sigurisëMilitantët e Al Kaidës kanë sulmuar zyrat e forcave të sigurisë në jug të Jemenit. Agjencitë e lajmeve njoftojnë për së paku dy të vrarë në përleshjet e armatosura mes militantëve dhe forcave të rendit.

Jemeni ka shtuar përpjekjet në luftën kundër Al Kaidës gjatë këtij viti.

XS
SM
MD
LG