Ndërlidhjet

Tiranë: PD e PS diskutojnë për krizënShefat e grupeve kuvendore të Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste, Astrit Patozi e Gramoz Ruçi, kanë filluar bisedimet për krizën.

Patozi e Ruçi kanë marrë mandatin e partive përkatëse për të gjetur rrugët për daljen nga kriza politike, bazuar dhe në rezolutën e fundit të Parlamentit Evropian.

Në Shqipëri shumica dhe pakica kuvendore kanë mosmarrëveshje rreth transparencës së zgjehdjeve të 28 qershorit 2009.
XS
SM
MD
LG