Ndërlidhjet

Riad-Bagdad: Rifillojnë fluturimet


Iraku dhe Arabia Saudite kanë arritur marrëveshje që lejon kompaninë ajrore suadite të rifillojë fluturimet për në Irak, pas 20 vjetësh.

Kompania shtetërore e Arabisë ka ndërprerë fluturimet drejt Irakut në vitin 1990. Marrëdhëniet mes Riadit dhe Bagdadit ishin përkeqësuar pas pushtimit të Kuvajtit nga ana e Sadam Huseinit.

XS
SM
MD
LG