Ndërlidhjet

Nigeri: 8 të vrarë, 40 të plagosur


Të paktën tetë persona kanë humbur jetën dhe 40 të tjerë janë palgosur gjatë përleshjeve ndërmjet të krishterëve dhe myslimanëve në pjesën lindore të Nigerisë. Policia njoftoi edhe për djegien e disa xhamive dhe një kishe.

Të krishterët iniciuan dhunën, pasi shkatërruan një xhami që po ndërtohej.
XS
SM
MD
LG