Ndërlidhjet

Kabul: Vriten 8 ushtarë amerikanë


8 ushtarë amerikane dhe disa civilë afganë janë vrarë në jug të Afganistanit gjatë 24 orëve të fundit. Një automjet me vetëvrasës ka sulmuar një qendër policie në Kandahar. Në këtë sulm janë vrarë 3 ushtarë amerikanë, 1 policë afganë dhe 5 civilë. Përgjegjësinë për këtë sulm e kanë marrë Talibanët. 4 ushtarë tjerë amerikanë janë vrarë nga një bombë e kurdisur në rrugë në jug të Afganistanit.
Gjatë këtij muaji në Afganistan janë vrarë rreth 45 trupa ndërkombëtare, shumica amerikanë.
XS
SM
MD
LG