Ndërlidhjet

Vestervele e Kushner vizitojnë KirgizinëMinistrat e jashtëm të Gjermanisë e Francës, përkatësisht Guido Vestervele dhe Bernard Kushner, sot vizitojnë Kirgizinë ku do të takohen me drejtuesit më të lartë të vendit.

Ata do të qëndrojnë dhe në qytetin e Oshit, që ka qenë qendra e trazirave të përgjakshme mes grupeve të ndryshme etnike.
XS
SM
MD
LG