Ndërlidhjet

Irak: 29 të vdekur nga zjarri në hotelNga zjarri në një hotel në qendër të qytetit irakian të Sulejmanies humbën jetën 29 persona dhe 22 të tjerë janë lënduar. Në mesin e viktimave dhe të lënduarve ka edhe qytetarë të huaj.

Zyrtarët lokalë njoftojnë se zjarri nuk ishte akt terrorist, por sipas të gjitha gjasave ishte shkaktuar nga problemet në rrjetin elektrik.
XS
SM
MD
LG