Ndërlidhjet

Hagë: Më 21 korrik jepet vendimi për rastin HaradinajGjykata Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë do të japë më 21 korrik vendimin lidhur me apelin e çështjes Haradinaj, Balaj e Brahimaj.

Pas vendimit të Gjykatës së Hagës, në prill të 2008-ës, për pafajësinë e Ramush Haradinajt dhe Idriz Balajt, prokuroria apeloi vendimin. Apeli përfshin dhe rastin e Lah Brhimajt, që u dënua në vitin 2008 me gjashtë vjet burg.

XS
SM
MD
LG