Ndërlidhjet

Gutenberg anulon vizitën në Afganistan


Ministri i Mbrojtjes i Gjermanisë, Karl-Teodor Gutenberg, ka anuluar vizitën në bazën e forcave gjermane në Afganistan, për shkak të përleshjeve ndërmjet ushtarëve dhe militantëve talibanë.

Gutenberg ishte në rrugë drejt rajonit Kunduz kur i është rekomanduar të kthehej, për shkaqe të sigurisë.

Në javët e fundit, talibanët kanë shtuar sulmet kundër forcave ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG