Ndërlidhjet

Temperaturat e larta shkaktojnë viktima


Vala e nxehtë ka përfshirë Evropën. Temperatuart e larta po shkaktojnë probleme shëndetësore në veçanti te të moshuarit dhe fëmijët.

Autoritetet në Moskë njoftojnë se dy persona kanë humbur jetën nga sulmi në zemër, për shkak të temperaturave të larta.

Instituti Meteorologjik i Moskës ka regjistuar temperaturën prej 33 gradësh, që është më e larta në historinë e këtij qyteti.
XS
SM
MD
LG