Ndërlidhjet

HRW: Në Siri nuk ka liri


Organizata Human Rights Watch vlerësoi se në Siri “nuk ka liri dhe nuk respektohen të drejtat e njeriut”, pavarësisht premtimeve të presidentit Bashar al-Asad për “transaprencë dhe demokraci”.

HRW i bëri këto konkludime në raportin e publikuar në prag të 10-vjetorit të ardhjes në pushtet të al-Asadit.

Sipas raportit, presidenti “nuk ka bërë asgjë për të përmirësuar gjendjen e të drejtave të njeriut në vend”.
XS
SM
MD
LG