Ndërlidhjet

Kinë: Shpërthen tubacioni i naftës


Një tubacion nafte ka shpërthyer në një port të Kinës, duke shkaktuar zjarre masive. Mbi 2,000 zjarrfikës kanë punuar gjatë gjithë natës për të kontrolluar flakët dhe shpërthimet e mëtejshme.

Autoritetet nuk kanë njoftuar për viktima.
XS
SM
MD
LG