Ndërlidhjet

Kabul: Vriten 4 ushtarë të NATO-s


Në disa shpërthime në Afganistan kanë vdekur 4 ushtarë të NATO-s, ka bërë të ditur agjencia e lajmeve Asoshieted Pres.

Numri më i madh i ushtarëve të vdekur të NATO-s, gjatë disa muajve të fundit, kanë pësuar nga minat e kurdisura në rrugë dhe jo në luftimet e drejtpërdrejta.

Rrjedhimisht, Qeveria amerikane ka vendosur që në Afganistan të dërgojë pajisje shtesë për zbulimin e mjeteve shpërthyese në vlerë prej 3 miliardë dollarësh.
XS
SM
MD
LG