Ndërlidhjet

Klinton viziton Azinë e Jugut


Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, sot fillon turenun në Azinë Jugore. Agjenda e saj përfshin takime me zyrtarët në Korenë e Jugut dhe në Vietnam.

Klinton do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare të Afganistanit, që do të mbahet të martën në Kabul.

Sekretarja e Shtetit pritet të theksojë angazhimin e Uashingtonit për të mbështetur qeverinë afgane, si dhe për të inkurajuar presidentin Hamid Karzai në përmbushjen e zotimeve për reforma.
XS
SM
MD
LG