Ndërlidhjet

Afganistan: Janë vrarë pesë ushtarë të NATO-s


NATO-ja thotë se pesë ushtarë të saj janë vrarë nga sulmet me bomba në Afganistan.

Poashtu, aleanca veri-atlantike ka njoftuar se forcat e kombinuara ndërkombëtare dhe afgane e kanë zënë një taliban që prodhonte bomba.

Siguria në kryeqytetin Kabul është shtuar për shkak të konferencës ndërkombëtare, që mbahet të martën, e ku pritet pjersëmarrja e zyrtarëve të afro 60 vendeve.
XS
SM
MD
LG