Ndërlidhjet

2014, afati për dorëzimin e përgjegjësive në Afganistan?


Gjermania u ka bërë thirrje pjesëmarrësve të Konferencës Ndërkombëtare për Afganistanin që të pajtohen për vitin 2014 si afat të fundit për dorëzimin e përgjegjësive te forcat afgane.

"Do të ishte një hap i mirë dhe i rëndësishëm nëse do të arrijmë ta shprehim qartë një gjë të tillë në deklaratën tonë të fundit", ka thënë ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Uestervelle.
XS
SM
MD
LG