Ndërlidhjet

SHBA: Presidenti Obama takohet me kryeministrin Kamerun


Në Shtëpinë e Bardhë sot parashihen bisedime ndërmjet presidentit amerikan, Barak Obama, dhe kryeministrit britanik, Dejvid Kamerun.

Njoftohet se njëra nga çështjet kryesore, që do të diskutohet, është Afganistani.

Megjithatë, analistët shprehen se kjo temë mund të jetë nën hijen e shqetësimeve në Shtetet e Bashkuara për gjigantin e naftës British Petroleum dhe rolin e tij në rrjedhjen e naftës në Gjirin e Meksikës.
XS
SM
MD
LG