Ndërlidhjet

Rusi: 71 të mbytur në 24 orëBurimet zyrtare në Rusi njoftojnë se 71 persona janë mbytur brenda një dite. Ministria ruse e gjendjeve të jashtëzakonshme raporton se këtë vit janë mbytur 2500 njerëz, 1244 nga të cilët janë mbytur në muajin qershor.

Rusia është prekur nga një valë të nxehti dhe temperaturat kanë shënuar nivele rekord.

XS
SM
MD
LG