Ndërlidhjet

Hagë: Haradinaj i pranishëm në vendimin e apelitKryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka udhëtuar sot drejt Hagës, për të marrë pjesë në seancën e vendimit të apelit rreth rastit të tij dhe të Idriz Balajt e Lah Brahimajt. Seanca do të zhvillohet paraditen e së mërkurës.

Më 3 prill 2008 Gjykata e Hagës e shpalli Ramush Haradinajn të pafajshëm dhe e liroi nga të gjitha akuzat. Prokuroria e ka apeluar vendimin e Gjykatës.
XS
SM
MD
LG