Ndërlidhjet

Afganistan: Katër të vrarë në një bazë ushtarakeForcat e NATO-s njoftojnë se dy civilë amerikanë dhe dy ushtarë afganë kanë vdekur gjatë një shkëmbim zjarri në një qendër stërvitje në veri të Afganistanit.

Forcat e Aleancës njoftojnë se incidenti filloi pasi një ushtar afgan që po stërvitej në këtë bazë filloi të godiste me armë zjarri. Ministria afgane e Mbrojtjes tha se kanë filluar hetimet për incidentin.
XS
SM
MD
LG