Ndërlidhjet

Rusi: Zbulohet varri masiv i periudhës bolshevikeArkeologët rusë kanë zbuluar një varr masiv dhe një qendër ekzekutimi në Shën Petërsburg. Lajmi u bë i ditur nga zëdhënësi i muzeut.

Të njëjtat burime thanë se kufomat e 80 personave janë gjetur në gjashtë varreza masive, të cilat datojnë pas revolucionit bolshevik të tetorit 1917.
XS
SM
MD
LG