Ndërlidhjet

Iran: Film për Shahram AmirinStudioja filmike shtetërore në Iran do të xhirojë një film bazuar në historinë e Shahram Amirit, shkencëtarit që pretendon së është rrëmbyer nga agjentët amerikanë.

Uashingtoni i ka hedhur poshtë akuzat e Amirit. Ky i fundit u kthye javën e kaluar në Iran, pasi kërkoi strehim tek ambasada e Pakistanit në SHBA. Zyrtarët amerikanë theksuan se Amiri ka qenë në SHBA me vullnetin e tij dhe ka qenë i lirë të largohej.
XS
SM
MD
LG