Ndërlidhjet

Zvogëlohet numri i fluturimeve në Francë


Kompanitë e fluturimeve në Francë kanë reduktuar numrin e operimeve për shkak të grevës së kontrolluesve të fluturimeve, të cilët kundërshtojnë planin për “bashkimin e qiellit evropian”.

Greva filloi të martën në mbrëmje dhe do të përfundojë sonte vonë.

Kompania Air France tha se fluturimet në linja të gjata nuk janë prekur.
XS
SM
MD
LG