Ndërlidhjet

Vritet një militant palestinez në Gaza


Një militant palestinez ka humbur jetën nga sulmet e izraelitëve në Rripin e Gazës. Autoritetet njoftojnë për shtatë persona të tjerë të plagosur, përfshirë dhe një vajzë dhjetëvjeçare.

Zyrtarët e grupit militant thanë se viktima ishte anëtar i tyre. Detaje të tjera nuk janë bërë të ditura.
XS
SM
MD
LG