Ndërlidhjet

Irak: 13 të vrarë nga sulmet


Së paku 13 persona kanë humbur jetën dhe 26 të tjerë janë plagosur pas shpërthimit të bombës në qytetin Baquba të Irakut.

Shpërthimi ndodhi pranë xhamisë Husseiniyah, në lagjen e banuar kryesisht me shiitë.

Polica ka vendosur orë policore nga droja e sulmeve të tjera.
XS
SM
MD
LG