Ndërlidhjet

Ushtarët izraelitë vrasin një palestinez


Ushtarët izraelitë kanë vrarë një palestinez, i cili kishte bërë përpjekje të hyjë në një lagje hebraike të Bregut Perëndimor.

Radioja izraelite njoftoi se viktima nuk ishte armatosur, por zëdhënësi i ushtrisë nuk ka mundur të konfirmojë një informacion të tillë.

Një zyrtar ushtarak bëri të ditur se incidenti ka të bëjë me krim dhe jo me përpjekje për të sulmuar aktivistët palestinezë.
XS
SM
MD
LG